Inwestujesz? Skorzystaj z ulgi podatkowej

Materiał informacyjny Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o.
Udostępnij:
Ulga podatkowa w ramach Polskiej Strefy Inwestycji jest dostępna dla wszystkich firm, bez względu na ich wielkość. Jednak to przedsiębiorcy z sektora MŚP mają szczególne preferencje, bo zwolnienia podatkowe w ich przypadku sięgają aż 55% wielkości zainwestowanych środków finansowych.

Jak zauważyła Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora, podczas tegorocznego wręczenia nagród Krakowskiego Parku Technologicznego:

Firmy, które otrzymały nagrody KPT doskonale obrazują to, o czym mówimy od początku funkcjonowania programu Polska Strefa Inwestycji. Nagrodę przyznaliśmy firmie Kali, która przeprowadzi inwestycje na poziomie 5 milionów złotych, a także firmie Lafarge, której projekt wyniesie 450 milionów złotych. To pokazuje, że PSI jest zarówno dla MŚP, jak i dla wielkich koncernów międzynarodowych. Z tą informacją staramy się docierać do przedsiębiorców, żeby mogli korzystać z dostępnych ulg podatkowych.

Tę sytuację obrazują też przykłady z gminy Oświęcim. W ciągu ostatnich lat ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji już dwukrotnie skorzystała duża firma Synthos Dwory 7 (branża chemiczna), inwestując łącznie blisko 200 mln złotych. W ramach nowych inwestycji spółki powstaje budynek produkcyjny, linia produkcyjna a także modernizowany jest obecny zakład. Ulga wspiera zwiększenie wydajności i zdolności produkcyjnych istniejącego już zakładu.

W Oświęcimiu zainwestowała też – korzystając z zezwolenia w ramach funkcjonującej wcześniej specjalnej strefy ekonomicznej – firma Alupol Films, która zajmuje się produkcją opakowań giętkich oraz narzędzi do druku.

Ale inwestują tu także mali przedsiębiorcy: ARCTOM Spółka Cywilna jest producentem zadaszeń, ścianek i wózków na drewno kominkowe. Dzięki wsparciu PSI nowoczesna hala połączy dwie już istniejące, powstanie też budynek wraz z zapleczem techniczno-biurowym.

Polska Strefa Inwestycji i proponowane w ramach tego programu ulgi podatkowe pokazują, że możliwość inwestowania jest w zasięgu ręki każdej grupy przedsiębiorców, co daje wszystkim równą szansę na rozwój i skalowanie swojego biznesu. Jednocześnie, co warto podkreślić, przywileje strefowe są coraz bardziej atrakcyjne dla małych i średnich przedsiębiorców.

Na co ta ulga?

Warto również pamiętać, że ulgę podatkową można uzyskać nie tylko na rozwój istniejącego przedsiębiorstwa, ale także na utworzenie nowego, zwiększenie zdolności produkcyjnej, wprowadzenie nowych produktów, zmianę procesu produkcyjnego czy też nabycie aktywów zamkniętego zakładu.

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej formy wsparcia - w tym roku KPT wydał w Małopolsce 41 decyzji o wsparciu. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców serdecznie zapraszamy do kontaktu z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Nasi eksperci doradzą i pomogą w przygotowaniu procesu inwestycyjnego. Na Państwa pytanie chętnie odpowiedzą: e-mail: [email protected]

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny

Dodaj ogłoszenie